Kategorie

Podkurzacz galwanizowany mały Powiększ do pełnego rozmiaru

Podkurzacz galwanizowany mały – 28cm

Podkurzacz posiada sitko na dnie zbiornika na paliwo. Przyrząd przeznaczony do prac w pasiece podczas miodobrania i przeglądu rodzin pszczelich. Wewnątrz podkurzacza znajduje się metalowy zbiornik na paliwo, w którym umieszczamy suche liście, próchno lub gotowe brykiety. Po rozpaleniu ogień należy stłumić i pozostawić żar. Pojemnik z żarem zabezpieczony jest blaszaną obudową lub metalową siatka chroniącą przed oparzeniem.

Więcej szczegółów

4026

35,00 zł

Przyrząd przeznaczony do prac w pasiece podczas miodobrania i przeglądu rodzin pszczelich. Wewnątrz podkurzacza znajduje się metalowy zbiornik na paliwo, w którym umieszczamy suche liście, próchno lub gotowe brykiety. Po rozpaleniu ogień należy stłumić i pozostawić żar. Pojemnik z żarem zabezpieczony jest blaszaną obudową lub metalową siatka chroniącą przed oparzeniem.
W czasie pracy z podkurzaczem na dłonie należy założyć rękawice ochronne. Kolejnym elementem konstrukcji podkurzacza jest mieszek, który podsyca żar wewnątrz zbiornika z paliwem i jednocześnie wyrzuca dym na zewnątrz. Górna część podkurzacza posiada wąski otwór, przez który wydostaje się dym. Pokrywa kształtem przypomina odwrócony lejek co ułatwia pszczelarzowi skierowanie strumienia dymu w odpowiednie miejsce.

Podkurzacz - niezbędnik każdego pszczelarza.

Jednym z ważniejszych urządzeń pszczelarskich jest podkurzacz. Przydaje się on podczas miodobrania ale także podczas różnych pracach ulowych. Podkurzacz odymia, uspokaja pszczoły sprawiając, że przechodzą one w górę ula. Podkurzacz sprawia, że bez żadnych obaw możemy przystąpić do prac ulowych, nie narażając się na atak ze strony pszczół. Odymione pszczoły nie są agresywne i bez trudu możemy przystąpić do miodobrania. 
Podkurzacze są stosowane od pokoleń. Pierwotną formą podkurzacza były spróchniałe, suche drzewa.

Obecnie stosuje się specjalne paliwka do podkurzaczy które w zależności od rodzaju mogą mieć np. miły lawendowy zapach.  W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć również zwykłe paliwko prasowane.

Działanie podkurzacza jest bardzo proste, na dnie rozpalamy paliwko. Gdy pojawi się gęsty, jasny dym zamykamy pokrywę podkurzacza. Następnie wydobywający się z podkurzacza dym wprowadzić do ula.