Kategorie

Miodarka 16 Kaset - Fi 1200 - LN z przegrodami, sterowanie półautomatyczne Powiększ do pełnego rozmiaru

Miodarka 16-kasetowa z przegrodami Langstroth elektryczna 230V półautomat Ø1200mm – CLASSIC LINE

Miodarka dostępna ze sterowaniem Premium za dopłatą 900 zł.

Termin realizacji na ten produkt wynosi 14 dni roboczych.

Więcej szczegółów

W205201B

12 290,00 zł

Miodarki 16 - Kasetowe przeznaczone w znacznej mierze dla pszczelarzy posiadających średnie i duże pasieki.
Cechą charakterystyczną Miodarki fi 1200, 16 kaset LN z blachami jest kosz wyposażony w 16 ruchomych kaset, w których umieszczane są ramki.
Poprzez wprowadzenie przegród z blach nierdzewnych uzyskujemy możliwość zwiększenia ilości kaset w miodarce, co podnosi wydajność wirowania.
W tym układzie kasety nakładają się jedna na drugą ale dzięki przegrodom z blachy wirowany miód nie wpada na sąsiedni plaster lecz spływa po przegrodach.
Cykl wirowania przebiega w dwóch kierunkach, dzięki czemu nie ma konieczności odwracania ramek.


Bęben wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej 0H18N9, odpowiednio wzmocniony i usztywniony, wyposażony w 2 spusty nierdzewne. 

Kosz wykonany z prętów nierdzewnych, kwasoodpornych, wyposażony w kasety, których budowa pozwala na zabezpieczenie ramek przed wyłamywaniem się plastrów. Kasety połączone są ze sobą za pomocą sprężyn, które pozwalają na powrót do położenia wyjściowego. Kosz jest dodatkowo ułożyskowany w dwóch obsadach górnej i dolnej.


Pokrywa przeźroczysta, wykonana z meta-pleksu, dająca możliwość obserwowania procesu wirowania bez konieczności ich otwierania i narażania się na niebezpieczeństwo kontaktu z wirującym koszem.

Stojak stabilny i łatwy w demontażu, malowany proszkowo co podnosi odporność powłoki.

Sterowanie półautomatyczne, miodarka z tym sterownikiem ma możliwość pracy w trybie ręcznym (2 programy) i automatycznym (jeden program). W trybie ręcznym można ustawić kierunek i prędkość (za pomocą pokrętła). 

Program automatyczny ustawiony jest fabrycznie. Uruchomienie trybu automatycznego następuje poprzez jednoczesne naciśnięcie dwóch bocznych przycisków kierunkowych.

Wymiary ramek, kaset
Nazwa Rozmiar ramki Rozmiar kasety
Langstroth 435×230 mm 425×250 mm
Apipol 435×115 mm 425×250 mm