Kategorie

Miodarka 4-pl. ręczna "OPTIMA", FI 500, ramki LN Powiększ do pełnego rozmiaru

Miodarka 4-pl. ręczna "OPTIMA", FI 500, ramki LN

Urządzenie do własnoręcznego montażu. Pakowane i wysyłane w kartonie.

Miodarka 4-pl. ręczna "OPTIMA", Ø 500, ramki LN

Więcej szczegółów

W2026

1 530,00 zł

Miodarka 4 plastrowa znajduje zastosowanie w mniejszych pasiekach jak również u pszczelarzy hobbystów. Wyróżniają się kompaktowymi wymiarami jak również łatwą obsługą . Ich rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość wykorzystania ich przy wirowaniu najbardziej gęstego miodu. Konstrukcja dna miodarki w kształcie stożka pozwala na swobodne spływanie miodu.

Miodarki pakowane w kartony, do samodzielnego montażu.

Miodarka 4-plastrowa - wykonana jest ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Miodarka wyposażona w napęd ręczny  umożliwiają pracę w warunkach gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Bęben - wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej. Bok bębna wykonany z blachy o grubości 0,6 mm, spód stożkowy wykonany z blachy o grubości 0,6 mm.

Stojak - wykonany ze stali czarnej pokrytej warstwą farby nakładanej metodą elektrostatyczną. Stabilny i łatwy w demontażu.

Kosz diagonalny - wykonany z prętów nierdzewnych kwasoodpornych o grubości 3 mm i 5 mm. Spód kosza wykonany z blachy nierdzewnej kwasoodpornej o grubości 0,8mm. Całość osadzona w tulejce ślizgowo-oporowej.

Mechanizm napędu ręcznego - wykonany ze stali czarnej i pomalowany proszkowo. Koła zębate stalowe, toczone, przenoszą moment obrotowy na oś kosza.

Pokrywa - przeźroczysta wykonana z metapleksu o grubości 3 mm, zabezpiecza użytkownika przed niebezpieczeństwem kontaktu z wirującym koszem oraz przed zabrudzeniem.

Zawór spustowy - nierdzewny 5/4".