Kategorie

BeeVital HiveCleanstick 15ml Powiększ do pełnego rozmiaru

BeeVital Hive Clean 15ml

Towar chwilowo niedostępny.

BeeVital HiveClean 0.5l / BeeVital HiveClean 15ml.

WYCOFANY 21-11-2017

Więcej szczegółów

60780

3,00 zł

Towar chwilowo niedostępny.

BeeVital HiveClean to silne i zdrowe pszczoły. BeeVital HiveClean aktywuje naturalną skłonność pszczół do czyszczenia.

Sposób aplikacji:
Wprowadzić pomiędzy uliczki międzyramkowe cienki strumień preparatu starając się rozprowadzić go równomiernie pomiędzy poszczególnymi uliczkami obsiadanymi przez pszczoły.

Sposób działania:
Przy stosowaniu BeeVital HiveClean na włoskach pszczół pozostają mikroskopijne krople preparatu. Pszczoły poprzez wzajemny kontakt i odruch czyszczenia równomiernie roznoszą preparat na inne pszczoły, co powoduje, że komórki zostają oczyszczone z obumarłych larw. Te i inne zanieczyszczenia wraz z larwami motylicy woskowej zostają natychmiast usunięte z ula. Przy właściwym stosowaniu nie występują żadne negatywne działania na pszczoły, czerw i matkę pszczelą.

Właściwy moment zastosowania:
BeeVital HiveClean stosować wiosna, w momencie wystąpienia pierwszego pożytku pyłkowego przy ciepełej pogodzie w zależności od siły rodziny pszczelej w dawce ok. 15ml. W lipcu / sierpniu po odwirowaniu miodu poleca się ponowne zastosowanie preparatu.

Użycie preparatu przed 1-szym września pomoże rodzinie lepiej przezimować. Po tym terminie efekt będzie widoczny dopiero w następnym roku.

W listopadzie lub grudniu w zależności od potrzeb można zastosować jeszcze raz BeeVital HiveClean na kłąb zimującej rodziny.

Test kontrolny można przeprowadzać w ciągu całego roku. Należy zwrócić uwagę, że wystarczy tylko jedno zastosowanie w czasie, gdy nie ma w rodzinie czerwiu.